خدمات دپارتمان بازرگانی خارجی

واردات کالا

واردات (به انگلیسی: Import) به کالاهایی که در کشور یا کشورهایی ساخته یا فراهم شده و از راه تجاری به یک کشور دیگر وارد گردد، واردات گفته می‌شود. معمولاً چون تهیهٔ پاره‌ای کالا برای برخی کشورها امکان‌پذیر نبوده یا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی‌باشد، لذا آنان با استفاده از کالاهای وارداتی نیازمندی‌های خود را تأمین می‌کنند. به همین جهت دولت ها سعی دارند با تدوین قوانین و مقررات خاص در این زمینه، شرایط مناسب برای انجام این فرآیند اقتصادی را برای تجار و بازرگانان خود ایجاد نمایند تا تمامی مراحل واردات کالا به شکل کاملا اصولی و مطابق با قوانین بین المللی انجام شود تا نیاز جامعه خود را تامین کنند.پس می توان گفت که توجه به این فعالیت اقتصادی در پیشرفت و توسعه یک کشور امری مهم و حیاتی شناخته می شود؛ اما ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که وارد کردن کالا توسط تاجرین و بازرگانان سود کلانی را برای آن ها به دنبال خواهد داشت.

همانطور که گفته شد برای انجام فرآیندهای مربوط به واردات کالا علاوه بر شناخت قوانین و مقررات تدوین شده در این زمینه، همواره لازم است که واردکننده کالا با مراحل انجام این عملیات و چگونگی فرآیند اجرایی این کار آشنا باشد و تجربه کافی در این امور را داشته باشد که از جمله این فعالیت ها می توان به فرآیندهای مربوط به تجارت و بانکداری بین‌الملل، حمل‌ونقل بین‌الملل، ترخیص کالا و امور گمرکی، نحوه تخصیص ارز و سایر مسائل این چنینی اشاره کرد.

برای انجام هرچه بهتر فرآیندهای مربوط به واردات کالا بهتر آن است که از متخصصین با تجربه در این زمینه کمک بگیرید، کسانی که علاوه بر شناخت قوانین و مراحل انجام واردات کالا با قوانین و مقرراتی بین الملل آشنا و بوده و تجربه ی کافی نیز در این زمینه را داشته باشند. گروه بازرگانی آرکا تجارت آسال با مدیریت تمرکز ،توانمندی اطلاعاتی و دانش مخصوص در زمینه واردات و در ک صحیح مشاوران این مجموعه از مسایل روز مربوط به تجارت قوانین و مقررات تاثیر گذار بر کسب و کار شما می تواند کمک شایانی به کاهش ریسک نماید و با ارایه مناسب ترین راهکارها برای حفظ منافع مشتریان عملیات تجاری جهت واردات انواع کالا به شرح ذیل را در کمترین زمان ممکن به سرانجام برساند.

  • بازرایابی بین الملل و منبع یابی و پیدا کردن تامین کننده کالا
  • مکاتبات تخصصی و مذاکرات حرفه ای با تامین کنندگان و عقد قرارداد بین المللی
  • مشاوره و اجرا در خصوص مجوزهای لازمه برای کالاهای واردات یو شرایط اخذ مجوزهای فوق نظیر ثبت سفارش اخذ مجوز از صنایع مجوزهای استناندارد
  • مشاوره در زمینه چگونگی تامین و تخصیص ارز و نحوه انتقال ارز و گشایش انواع واعتبارات اسنادی
  • مشاوره در خصوص اقدامات پیش از حمل نظیر تنظیم اسناد تجاری بازرگانی در مبدا و صدور بیمه نامه و غیره….
  • مشاوره در زمینه حمل و نقل کالا و انتخاب بهترین لاین با توجه به شرایط روز