خدمات دپارتمان بازرگانی خارجی

صادرات کالا

در تجارت بین‌الملل، صادرات (به انگلیسی: Export) کالا یا خدماتی است که در یک کشور تولید می‌شود و به کشور دیگری فروخته می‌شود.[۱] فروشنده این کالاها و خدمات یک صادرکننده است.

با توجه به اهمیت و ضرورت صادرات کالا بر اقتصاد کشورها و همچنین با توجه به تلاش دولت ها در جهت فراهم آوردن شرایط مناسب برای انجام این کار، باید بگوییم که صادرات کالا فرآیند سخت و دشواری بوده و لذا برای انجام این فرآیند اقتصادی همواره لازم است که از دانش و تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشیم، چرا که برای انجام فرآیند صادرات کالا به کشورهای مختلف همواره لازم است که علاوه بر شناخت قوانین بین الملل با قوانین و مقرارت داخلی کشورهای دریافت کننده ی کالاها نیز آشنا باشیم تا از بروز مشکلات مختلف در این زمینه جلوگیری به عمل آوریم.

انجام صادرات و فروش کالا در بازارهای خارجی از ظرائف و حساسیت های خاصی برخوردار است، که عدم توجه به آنها ممکن است سرمایه گذاری های انسانی و مالی را در این خصوص به هدر دهد. صادرات مانند هر کار تجاری دیگر نیازمند آینده نگری، برنامه ریزی، آشنایی با روشهای علمی، تحرک لازم و جلب اعتماد خریداران خارجی است.

برای انجام هرچه بهتر فرآیندهای مربوط به صادرات کالا بهتر آن است که از متخصصین با تجربه در این زمینه کمک بگیرید، کسانی که علاوه بر شناخت قوانین و مراحل انجام صادرات کالا با قوانین و مقرراتی بین الملل آشنا و بوده و تجربه ی کافی نیز در این زمینه را داشته باشند. گروه بازرگانی آرکا تجارت آسال با مدیریت تمرکز ،توانمندی اطلاعاتی و دانش مخصوص در زمینه صادرات و در ک صحیح مشاوران این مجموعه از مسایل روز مربوط به تجارت قوانین و مقررات تاثیر گذار بر کسب و کار شما می تواند کمک شایانی به کاهش ریسک نماید و با ارایه مناسب ترین راهکارها برای حفظ منافع مشتریان عملیات تجاری جهت صادرات انواع کالا به شرح ذیل را در کمترین زمان ممکن به سرانجام برساند.

  • بازرایابی بین الملل و پیدا کردن خریداران کالا
  • مکاتبات تخصصی و مذاکرات حرفه ای با خریداران و عقد قرارداد بین المللی
  • مشاوره و اجرا در خصوص اخذ مجوزهای لازمه به تمامی کشورها
  • مشاوره در زمینه چگونگی نحوه انتقال ارز
  • مشاوره در خصوص اقدامات دریافت اسناد تجاری و نوع قراداد بین المللی
  • مشاوره در زمینه چگونگی ارسال و حمل و نقل کالا و انتخاب بهترین لاین با توجه به شرایط روز